Vaterpolisti Crne Gore savladali Španiju

0

Vaterpolisti Crne Gore pobijedili su u srijedu 24. jula Španiju 7:5 (2:3, 2:2, 2:0 i 1:0), u utakmici 2. kola A grupe Svjetskog prvenstva u Barseloni.

To je prvi trijumf crnogorskih vaterpolista, nakon startnog poraza od Grčke 6:4.

Polovičan učinak nakon dva odigrana kola ima i Španija, koja je na startu bila bolja od Novog Zelanda.

Odlična igra u posljednje dvije četvrtine i više od 17 minuta bez primljenog gola bilo je dovoljno za prvi trijumf crnogorske selekcije na šampionatu.

Crna Gora, koja je povela na startu meča (1:0), četiri puta imala je minimalni zaostatak (2:1, 3:2, 4:3 i 5:4), a ponovo do vođstva došla je u trećoj četvrtini (6:5), koje je uspjela da uveća do kraja meča.

Junak trijumfa bio je Mlađan Janović sa pet golova.

U crnogogorskoj selekciji, na čijem se golu istakao Zdravko Radić sa deset odbrana, u listru strijelaca upisali su se i Draško Brguljan i Aleksandar Ivović.

Dvostruki strijelac za Španiju bio je Albert Espanjol, dok su po gol postigli Ksavijer Valjes, Giljermo Molina i Ćavi Garsija.

U drugom meču A grupe Grčka je pobijedila Novi Zeland 24:4.

Crna Gora če u3.  kolu, u petak 26. jula u 17 sati i 30 minuta, igrati sa Novim Zelandom.