Zlatne lavice pobijedile Holandiju

0
Kaća za preokret

Nakon nesrećnog poraza od Francuskinja, naše rukomešice su smogle snage da, nakon lose igre u prvom poluvremenu naprave preokret u drugom i pobijede odličnu ekipu Holandije rezultatom 27:25.

Vodila se rovovska borba u drugom poluvremenu koje su naše rukometašice odigrale u velikom stilu i nadoknadile razliku od 4 gola nakon prvog dijela igre.

Holanđanske su u drugi dio ušle rezultatom 18:14, ali je preokret uslijedio nakon ulaska rovite Katarine Bulatović, koja je prava junakinja utakmice sa osam postignutih golova.

Naša igračica je na kraju proglašena za igračicu utakmice.

Zlatne lavice već u  neđelju 15. decembra u osmini finala igraju protiv reprezentacije Danske, ekipe koja gaji sličan stil kao Holanđanke.

Vjerujemo da će se naše reprezentativke dobro pripremiti za tu utakmicu i pobjedom uči u četvrtfinale Svjetskog prvenstva.