Bokelj ispao iz Prve lige

1

Fudbaleri Budućnosti novi su prvaci Crne Gore.

Budućnost je u Podgorici, u posljednjem, 33. kolu Telekom Prve crnogorske lige, savladala bjelopoljsko Jedinstvo 4:1 i poslije pet godina osvojila šampionski trofej.

To je treća titula podgoričkog tima, koji je najbolji bio i 2008. i 2012. godine.

Budućnost su do trijumfa, 17. ove sezone, vodili Radomir Đalović u 23, Deni Hočko u 25, Goran Vujović u 37. i Darko Nikač u 65. minutu.

Jedini pogodak za Jedinstvo pokazao je Mirza Idrizović u 77. minutu.

Plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope, pobjedama u posljednjem kolu, potvrdili su fudbaleri Zete i Mladosti.

Zeta je u Golubovcima savladala Bokelj 1:0, pogotkom Pjetera Ljuljđuraja u 37. minutu.

Kotorski tim porazom u Golubovcima oprostio se od Prve lige.

Mladost je u podgoričkom naselju Stari aerodrom bila ubjedljiva protiv Lovćena rezultatom 7:2.

Junak trjumfa bio je Zoran Petrović, koji je postigao četiri pogotka u 45, 46, 53. i 62. minutu i preuzeo čelnu poziciju na listi strijelaca, za Trofej Radija Crne Gore.

Pogotke za Mladost postigli su i Mirko Raičević u 1, Ivan Knežević u 19. i Boris Kopitović u 90. minutu.

Strijelci za Lovćen bili su Marko Đurović u 6. i Jorgos Gemistos u 41. minutu.

Sutjeska je u Nikšiću savladala Rudar 2:0, golovima Ivana Boškovića u 78. iz jedanaesterca i Marka Vučića u 90. minutu.

Pobjedu vrijednu opstanka ostvario je Grbalj, koji je u Radanovićima savladao Petrovac 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Dragan Grivić u 89. minutu.

Golovova nije bilo u Tuzima, u duelu Dečića i Iskre.

Budućnost je šampionat završila sa 57 bodova, koliko imaju i Zeta i Mladost sa slabijom gol razlikom.

Sujeska je četvrta sa 55, dok je na petom mjestu Dečić sa 50 bodova.

Budućnost će nastupiti u kvalifikacijama za Ligu šampiona, dok će kvalifikacije za Ligu Evrope igrati Mladost i Zeta.

Posljednjeg učesnika kvalifikacija za Ligu Evrope odlučiće duel Sutjeske i Grblja, u finalu Kupa Crne Gore.

Naredne sezone u Drugoj ligi igraće Bokelj, Lovćen i Jedinstvo, dok će prvoligaški status, kroz baraž, pokušati da sačuvaju Rudar i Petrovac.

Rival prvoligaškim ekipama biće drugoplasirana i trećeplasirana ekipa Druge lige.