Vučić nakon što je Draganu J. Vučićeviću zabranjen ulazak u Crnu Goru: Možda ćemo morati da pristupimo recipročnim merama prema toj zemlji

0
Foto: M. M./ATAImages., EPA-EFE/ANDREJ CUKIC
autor: Beta
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je zabrana ulaska u Crnu Goru glavnom uredniku Informera Draganu Vučićeviću “velika greška” zbog koje će Srbija susednoj državi možda morati da uvede recipročne mere.

Vučić je tokom obilaska ;saobraćajnice od Adrana do Preljine, koji mediji nazuvaju i “prvi 5G auto-put”, rekao da su dobili informaciju od bezbednosnih sliužbi da je Vučićević nepoželjan u Crnoj Gori, da još rade na potvrđivanju te informacije, a da je on “uvek štitio one koje su najgnusnije govorili o njemu”, misleći tu na glumca Sergeja Trifunovića.

“Ne smete da kažnjavate ljude koji drugačiji misle… Ja bih voleo da oni isprave tu veliku grešku, inače ćemo da pristupimo recipročnim merama, a to može da pogodi crnogorske građane”, rekao je Vučić.

On je dodao i da predstavnici Crne Gore “godinama vode hajku i harangu protiv Srbije i njenog državnog rukovodstva”, a na pitanje kako će birati kome će biti uvedene te recipročne mere, Vučić je rekao će to biti uvedeno “mnogima koji su se bavili hibridnim ratovanjem protiv Srbije”, a onda vikendima “obilazili svoje stanove u Beogradu na vodi”.

Na pitanje da prokomentariše pisanja BIRN-a, koje je pokušavalo da otkrije da li njegov savetnik Jerg Heskens bio osoba za vezu sa Nemačkim vlastima i privredom, kao i da li je bio na platnom spisku nemačke razvojne agencije, Vučić je rekao da je u pitanju tekst koji “kratak i izrazito glup”, a da su mu neimenovani novinari “pretili da će da završi kao (ubijeni diktator komunističke Ruminije Nikolaj) Čaušesku”.

“Jerg Heskens je radio u DOS-ovoj vladi, tako sam ga uočio… Bez njega ne bi bilo fabrike Forverk (kod Čačka)… Bolje da završite kao Čaušesku a da iza vas ostanu putevi, nego da budete bednici koji prete. Samo treba videti ko ih plaća. To je uglavnom Evropska unija, pomalo SAD, Englezi naravno… Svi (to pisanje plaćaju), kol’ko hoćete… Pročitajte narodu koliko para stiže, pa će sve da razumete. Ovim auto-putevima se raduju građani, a jel mislite da se neko sa strane raduje”, kazao je Vučić.

Vučić je rekao i da saobraćajnica koje sada otvara, zajedno sa uređenjem vodotokova, koštala više od 18 miliona evra po kilometru, ali da se u Crnoj Gori sada počinju radovi na deonici skupljoj po kilometru.

“Kritičari projekata polaze od sebe, odnosno da bi oni krali para… Niko nije uzeo dinara za puteve”, poručio je Vučić.

Nova.rs

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

PRAVILA KOMENTARISANJA

Komentari se objavljuju na portalu Skala radija. Odgovorni za sadržaj su isključivo autori napisanih komentara.

U komentarima je zabranjeno koristiti uvredljive riječi, psovke i klevete. Neće se objavit komentar koji sadrži ove elemente kao ni tekst komentara koji sadrži govor mržnje. Ukoliko se dogodi propust pa tekst bude objavljen, moderator je dužan da ga odmah ukloni čim ga primijeti ili mu neko skrene pažnju na sadržaj. Neprimjeren sadržaj će biti uklonjen a autor može biti prijavljen nadležnim organima.

Za eventualne primjedbe i sugestije mejl je [email protected].