Vaterpolisti Crne Gore izgubili od Japana nakon peteraca

4

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore izgubila je od reprezentacije Japana nakon peteraca u utakmici 1. kola A grupe finalnog turnira Svjetske lige u Čeljabinsku.

U regularnom toku rezultat je bio 10:10 (2:5, 3:0, 4:2 i 1:3).

Ukupan rezulat je 16:15 za Japan.

Japan je bio blizu senzacije, imao je 17 sekundi za posljednji napad i pobjedu, ali nije uspio da ga realizuje.

Selekcija Japana povela je na startu 3:0, a vodila je i 5:1 u finišu prve četvrtine.

Serijom od sedam uzastopnih pogodaka Crna Gora je preokrenula rezultat i došla od vođstva od 8:5, sredinom treće četvrtine.

Vodila je i 9:7 i 10:8, ali je finiš pripao Japanu, koji je uspio da izbori neriješen rezultat.

Dvostruki strijelci za Crnu Goru bili Filip Klikovac i Darko Brguljan, dok su po gol postigli Nikola Marković, Draško Brguljan, Uroš Čučković, Dragan Drašković, Radovan Latinović i Antonio Petrović.

U japanskoj selekciji istakao se Takei sa četiri, po dva puta crnogorskog golmana Miloiša Šćepanovića savladali su Ičikava i Okava, a po jednom Šimicu i Kanodo,

Crna Gora će u drugom kolu, u srijedu 12. juna u 11 sati i 45 minuta, igrati sa Mađarskom, a u četvrtak 13. juna sa se selekcijom Sjedinjenih Američkih Država.

Uspješna na startu bila je Srbija, koja u B grupi savladala Kinu 13:5.