Teodo pobijedio u Budvi, ABS Primorje poraženo u Baru

0

Košarkaši Lovćena pobijedili su u subotu, 26.02. u Danilovgradu istoimeni domaći tim 95:57 (18:16, 30:17, 20:17 i 27:7), u utakmici 16. kola Prve crnogorske lige.

Ulogu favorita opravdali su i košarkaši barskog Mornara i bjelopoljskog Jedinstva.

Mornar je u Baru savladao ABS Primorje 101:86 (32:19, 28:9, 23:29 i 18:29), dok je Jedinstvo u Kolašinu trijumfovalo u duelu sa Gorštakom rezultatom 90:83 (26:18, 24:17, 16:25 i 24:23).

Uspješni su bili i košarkaši Teoda, koji su u Budvi pobijedili Mogren 70:63 (23:16, 17:13, 13:15 i 17:19).

Slobodni su bili košarkaši Ulcinja, nakon odustajanja Ljubovića.

* * *

Košarkaši Budućnosti poraženi su u subotu, 26.02. u Podgorici od Olimpije 71:70 (15:;22, 17:16, 20:18 i 19:14), u utakmici 22. kola regionalne NLB lige.

To je 14. trijumf ljubljanskog tima, dok je Budućnost doživjela deveti poraz ove sezone.

Olimpija je do pobjede došla poenima Vlada Ilijevskog sa linije slobodnih bacanja.

Budućnost je imala posljednji napad i priliku da pobjedom ostane u trci za finalni turnir, ali nije uspjela da ga realizuje.

Domaćin je vodio tokom cijelog meča, u trećoj četvrtini razlika je više puta iznosila 13, a u samom finišu sedam koševa u 37. minutu (68:61).

Olimpija je serijom 8:0 prvi put došla u vođstvo (69:68).

Uslijedili su poeni Vladimira Dragićevića sa novo vođstvo Budućnosti (70:69), ali ne i dovoljno ya pobjedu.

Ilijevski je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 19 poena.

U ekipi Budućnosti Dragićević je postigao 14, Marko Simonović 13, a Sead Šehović 12 koševa.

Budućnost će u narednom kolu biti gost slovenačke Krke.