Rukometašice Budućnosti poražene od Larvika

0

Rukometašice Budućnosti poražene su u subotu 9. aprila u Larviku od istoimenog norveškog tima 25:20 (13:10), u prvoj utakmici polufinala Lige evropskih šampiona.

Norveški šampion, koji vodio tokom cijelog meča, iskoristio je loših deset minuta podgoričkog tima sredinom drugog poluvremena i stekao ubjedljivu prednost, koju je uspio da sačuva do kraja i napravi krupan korak ka istorijskom finalu.

Podgorički tim samo jednom bio je u vođstvu (2:1) u četvrtom, a u 11. minutu posljednji put je uspio da izjednači rezultat (4:4).

Budućnost je u 38. minutu, nakon serije od tri uzastopna gola, zaostatak smanjila na gol (17:16), ali je domaćin sa četiri uzastopna pogotka prednost vratio na pet, a u 50. minutu na rekordnih sedam golova (24:17).

Najefikasnije u pobjedničkom timu, na čijem se golu istakla Sesijlija Leganger sa 19 odbrana, bile su Tonja Larsen i Gro Hamerseng sa po šest golova.

U ekipi Budućnosti istakla se Jovanka Radičević sa sedam, dok je Bojana Popobić postigla četiri gola.

Revanš utakmica na programu je 17. aprila u Podgorici.