Rukometašice Budućnosti pobijedile Krim

0

Kada je bilo najpotrebnije, rukometašice Budućnosti bile su i najbolje. Fantastično izdanje Podgoričanki u Ljubljani za trijumf protiv Krima, trijumf koji ih je doveo na korak od plasmana u polufinale Lige šampiona, piše Portal Analitika.

Crnogorski šampion odigrao je utakmicu za pamćenje, slavivši sa čak 40:36 (23:19). Ovim trijumfom pao je veliki kamen sa srca našim đevojakama, od kojih se očekuje da, ukoliko nastave sa ovakvom igrom, bez problema slave u sljedeća dva meča pred svojim navijačima i izbore prvo mjesto, koje im u polufinalu garantuje revanš kod kuće.

Prvo poluvrijeme za pamćenje. Čak 42 gola, od toga 23 u mreži domaćina! Budućnost je u napadu igrala bez greške. Potpuno drugačija partija crnogorskog šampiona u odnosu na onu u Španiji, svaka akcija dobro osmišljena, te golmani domaćina nijesu imali rješenja za Bulatovićku, Radičevićku i drugarice. Krim je samo na startu poveo preko Čečkove, da bi od tada ’’plave’’ preuzele stvari u svoje ruke i održavale prednost, koja je u 17. minutu iznosila pet razlike, 13:8. Uspjela je ekipa iz Ljubljane da nekoliko puta smanji na dva razlike, ali je Budućnost u finišu golovima Đokićke, Popovićke i Pecevske na odmor otišla sa ’’plus’’ četiri.

U nastavku Budućnost je održavala vođstvo, a Krim je u 41. minut uspio da smanji na 28:29. To je bilo sve od domaćina, jer su gosti u nastavku zaigrali sjajno i bez većih problema meč kako treba privele kraju. U narednom kolu Budućnost će 13. marta dočekati Olčim od 19 sati i 30 minuta.

Strijelci:

Krim: Čečkova 3, Gejsman 1, Lekić 7, Varlec 6, Janković 3, Mavsar 7, Vergeljuk 1, Penezić 2, Bodnjeva 5.

Budućnost: Đokić 8, Radović 3, Radičević 5, Bulatović 8, Popović 8, Jovanović 5, Pecevska 3.

* * *

Rukometaši Boke dočekuju u subotu, 05.03. ekipu cetinjskog Cepelina, u utakmici 11. kola Druge Crnogorske lige.

Početak susreta u tivatskoj sportskoj sali “Župa” je od 15 sati i 30 minuta.