Rukometaši Crne Gore poraženi od Hrvatske

0

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je u srijedu 15. januara u Kopenhagenu od Hrvatske 27:22 (13:12), u utakmici 2. kola D grupe Evropskog prvenstva u Danskoj.

To je drugi poraz crnogorskih rukometaša, koji su na startu izgubili od Švedske 28:21.

Hrvatska je upisala i drugi trijumf, nakon što je u prvom kolu savladala Bjelorusiju 33:22.

Izabranici selektora Zorana Kastratovića odigrali su večeras dobar meč i pružili snažan otpor, ali nijesu uspjeli da ugroze trijumf favorizovanog rivala.

Crna Gora je povela na startu 1:0, a vodila je i 2:1, 3:2 i 5:4.

Hrvatska, koja je prvi put povela u osmom minutu (4:3), nakon serije od četiri uzastopna pogotka povela je 8:5 u 15. minutu, a prednost tri gola imala je još tri puta (10:7, 11:8 i 13:10).

U nastavku, u 39. minutu, stekla je prednost od pet golova (18:13), u 41. bilo je 20:15, a u 56. minutu 26:21.

Crnogorski rukometaši više puta uspjeli su da zaostatak smanje na tri gola, koliko je posljednji put bilo u 53. minutu (24:21).

Najefikasniji u hrvatskoj selekciji bio je Ivan Čupić sa šest, dok je Damir Bićanić postigao pet golova.

Najbolji u selekciji Crna Gore bio je Vasko Ševaljević sa devet, dok su Igor Marković i Mladen Rakčević postigli po četiri gola.

Istakao se i golman Rade Mijatović sa 13 odbrana.

Crna Gora će u 3. kolu, u petak 17. januara (20.15), igrati sa Bjelorusijom.