Rudar – Grbalj 4:3

0

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su u subotu 2. aprila u Podgorici, u 24. kolu T-com Prve crnogorske lige, cetinjski Lovćen 1:0 i preuzeli prvo mjesto na tabeli.

Odlučujući pogodak postigao je Nikola Vukčević u 85. minutu.

Lider do ovog kola, budvanski Mogren, poražen je pred svojim navijačima od OFK Bara 2:1.

Mogren je poveo golom Draška Božovića u 8. minutu.

Izjednačio je Aleksandar Nedović u 60, a pobjedu barskom timu donio je Ivan Ivanović u 70. minutu.

Rudar je u Pljevljima savladao Grbalj 4:3.

Domaćin je golovima Ivice Jovanovića u 3, Ivice Franciškovića u 29. i Vladana Ažića u 51. minutu stekao prednost od 3:0.

Grbalj je iskoristio opuštanje domaćina i golovima Renca Rosija u 54, Zorana Mikijelja u 63. i Zdravka Dragićevića u 77. minutu uspio da izjednači.

Konačan rezultat postavio je Francišković u 86. minutu.

Mladost je u Podgorici pobijedila Dečić 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Radislav Sekulić u 30. minutu.

U derbiju začelja, Mornar je u Baru savladao Sutjesku 3:1 i prepustio joj posljednje mjesto na tabeli.

Mornar je do šeste pobjede ove sezone došao golovima Fetima Kasapija u 3. i Saše Jovovića u 15. i 30. minutu.

Pogodak za Sutjesku postigao je Božo Marković u 41. minutu.

U posljednjem meču ovog kola, u nedjelju 3. aprila u 14 sati u Golubovcima, sastaće se Zeta i Petrovac.

Budućnost je, nakon 24. kola, preuzela vođetvo na tabeli sa 55 bodova.

Mogren je drugi sa 53, trećeplasirani Rudar osvojio je 43, dok je Zeta sa utakmicom manje četvrta sa 36 bodova.

Na petom mjestu je Mladost sa 33, dok je Dečić na šestoj poziciji sa 28 bodova.

U narednom kolu, koje je na programu 9. marta, sastaće se: Mladost – Mornar, Dečić – Zeta, Petrovac – Rudar, Grbalj – Budućnost, Lovćen – Mogren i Bar – Sutjeska.