Fudbaleri Mladosti i Igala plasirali se u finale Kupa CG

0

Fudbaleri Mladosti i Igala plasirali su se u finale Kupa Crne Gore.

Mladost je u podgoričkom naselju Stari aerodrom, u revanš meču polufinala, savladala Budućnost penalima 4:3 i treći put u klupskoj istoriji plasirala se u finale nacionalnog Kupa.

Budućnost je u regularnom toku pobijedila 2:1, istim rezultatom kojim je Mladost slavila u prvom duelu pod Goricom.

Domaćin je poveo golom Marka Ćetkovića u 25. minutu iz jedanaesterca.

Izjednačio je Balša Sekulić u 32, a vođstvo ekipi Budućnosti dobio je Darko Nikač u 80. minutu.

U penal seriji precizni za Mladost bili su Ivan Novović, Dario Tomić, Admir Adrović i Marko Miličković.

Pogotke za Budućnost postigli su Balša Sekulić, Slavko Damjanović i Ilija Tučević, dok su Vladan Adžić i Blažo Igumanović bili neprecizni.

Golman Budućnosti, Milan MIjatović odbranio je udarac Jovana Nikolića.

Igalo je u Radanovićima, u revanš meču, polufinala, igralo sa ekipom Grblja 1:1 i zahvaljujući datom golu u gostima prvi put u klupskoj istoriji izborio plasman u finale Kupa Crne Gore.

Prvi duel u Igalo završen je 0:0.

Igalo je povelo golom Jovana Simovića u 31, a konnačan rezultat postavio je Predrag Jović u 74. minutu.

Finalni meč Kupa Crne Gore na programu je 30. maja.

Prošle godine trofej je osvojila Sutjeska, koja je u finalnom meču savladala Grbalj 1:0.

Mladost je jedini trofej Kupa osvojila 2015. godine.

Trofej Kupa osvajali su još Rudar (2007, 2010, 2011. i 2016), Mogren (2008), Petrovac (2009), Čelik (2012), Lovćen (2014) i Sutjeska (2017).