Primorac – Jadran 5:8; Budva – Cattaro 15:7

0

Vaterpolisti hercegnovskog Jadrana i Budve ostvarili su pobjede u 3. kolu Mini lige prvenstva Crne Gore.

Jadran je u subotu 25. aprila u Kotoru savladao Primorac 8:5 (1:1, 2:2, 0:1 i 5:1) i trećim trijumfom napravio odlučujući korak ka finalu.

Pobjednik duel odlučen je početkom posljednje četvrtine, kada je branilac trofeja serijom od pet uzastopnih golova došao do vođstva od 8:4.

Primorac je pružio snažan otpor favorizovanom rivalu, a uoči posljednje četvrtine imao je minimalnu prednost (4:3).

Dvostruki strijelci za Jadran bili su Aleksa Ukropina i Jovan Sarić, dok su po gol postigli Stefan Vidović, Bojan Banićević, Radovan Latinović i Dragan Drašković.

U ekipi Priorca, dva gola posigao je Nikolas Saveljić, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Matija Brguljan, Ivan Radonjić i Uglješa Vukasović.

Budva je pred svojim navijačima trijumfovala u duelu sa Cattarom rezultatom 15:7 (4:2, 5:3, 2:1 i 4:1).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Nikola Murišić, Savo Ćetković i Bogdan Đurđić sa po tri gola.

Po dva gola za Cattaro postigli su Nebojša Vušković i Željko Đurović.