Prevlaka će se riješiti sporazumno

1
Prevlaka

Prevlaka nije do kraja zatvoreno pitanje, ali ono ne opterećuje odnose Hrvatske i Crne Gore, ocijenio je bivši hrvatski predsjednik Stjepan Mesić.

On je crnogorskim izvještačima na konferenciji Balkanska inicijativa za jačanje društva jugoistočne Evrope, koja je održana u Budvi, kazao da se zalaže da dvije strane postignu sporazumno rješenje, kada za to dođe vrijeme.

“Teško je danas u svijetu naći neko neriješeno teritorijalno pitanje, a da nema incidenata. U slučaju Prevlake nema incidenata i to je jako dobro”, kazao je Mesić.

Prema njegovim riječima, pitanje Prevlake riješiće se sporazumno, odnosno arbitražno.

“U svakom slučaju, zalažem se za to da u ovakvim situacijama nema poražene i pobjedničke strane, već da se sporazumno nađe izlaz”, naveo je Mesić.

ulaz u Boku Kotorsku - Prevlaka

1 COMMENT

  1. A eto nakitio je Mesic tu nesto ali ni on a ni vi o detaljima. O detaljima se uglavnom cuti, dok ne prodje vrijeme, ljudiostare i zaborave stvari, a mladji nedje ni znati kad se o tome bude pregovaralo o cemu je rijec.

    ” Prema njegovim riječima, pitanje Prevlake riješiće se sporazumno, odnosno arbitražno.” Naime. ne postoji nikakvo pitanje Prevlake, tu upita nema, zna se gdje zavrsava granica Hrvatske na kopnu, na punti Kobila, ili sdasnji granicni prijelaz Kunfin, postoji samo pitanje “Linije razgranicenja dvije drzave na moru od tacke Kunfin / kunfin dolazi od rijecu konfine sto znaci granica , a ona je tu bila od oko 1500 godine/ po moru do po sredini izmedju Punte Ostro i Lusticke strane pa onda ka otvorenom moru do kraja teritorijalnih voda CG odnosno Hrvatske. Krace receno: koji je to dio mora unutra Bokokotrskog zaliva Hrvatski, kako ce ga hrvatska koristiti i njime upravljati, sto tamo moze radit i kako, odnosno tso Crna Gora tamo nesmije cinjeti / npr moci ce prolaziti brodovima itd / kad iz Igala ide brodic prolazi preko hrvatskog mora djelom, a mi smo se navikli da mozemo ribat iskpod samog kraja da li ce Novlajani tamo moci ribat i bacat mrezice kao uvjek, dali ce hrvatska u svom moru u Boki postavljati platforme za busenje nafte, ili iskoristabanje podmorja za druge potrebe, graditi luke marine , luke za iskrcaj rasutih i tecnih goriva, nafte, vrsiti prekrcaj nafte i opasnih tereta itd itd
    to su pitanja koja su nerijesena, odnosno
    sto ce Hrvatska imati pravo raditi u svom dijelu Boke Kotorske.
    A mi ce mo se morati naviknuti na saznanje da i Hrvatska ima dio Boke.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

PRAVILA KOMENTARISANJA

Komentari se objavljuju na portalu Skala radija. Odgovorni za sadržaj su isključivo autori napisanih komentara.

U komentarima je zabranjeno koristiti uvredljive riječi, psovke i klevete. Neće se objavit komentar koji sadrži ove elemente kao ni tekst komentara koji sadrži govor mržnje. Ukoliko se dogodi propust pa tekst bude objavljen, moderator je dužan da ga odmah ukloni čim ga primijeti ili mu neko skrene pažnju na sadržaj. Neprimjeren sadržaj će biti uklonjen a autor može biti prijavljen nadležnim organima.

Za eventualne primjedbe i sugestije mejl je [email protected].