Počelo Svjetsko prvenstvo u vaterpolu

0

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je na startu Svjetskog prvenstva u Kini.

Crna Gora je u ponedjeljak 18. jula u Šangaju, u 1. kolu A grupe, poražena od Mađarske 11:10 (2:3,3.2, 2:4 i 4:1)

Crna Gora je uoči posljednje četvrtine imala prednost od dva gola (9:7), ali je dozvolila rivalu da serijom od četiri uzastopna gola preokrene rezultat (11:9) i dođe do pobjede.

Izabranici selektora Petra Porobića do kraja meča smanjili su na 11:10, a u samom finišu imaali su i igrača više za izjednačenje, ali nijesu uspjeli da ga realizuju.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Peter Biroš sa četiri gola, dok su po jednom Denisa Šefika savladali Danijel Varga, Norbert Hošnjanski, Deneš Varga, Adam Štajmenc, Norbert Madaraš, Mikloš Gor Nađ i Gergelji Kiš.

Po dva gola za Crnu Goru postigli su Aleksandar Ivović i Nikola Janović, a po jedan Predrag Jokić, Nikola Vukčević, Draško Brguljan, Antonio Petrović, Aleksandar Radović i Damjan Danilović.

Crna Gora će u 2. kolu, u srijedu 20. jula u 12 sati i 20 minuta po našem vremenu, igrati sa Španijom.