Pobjeda crnogorskih fudbalera u Luksemburgu

0
Fudbalska reprezentacija CG (foto FSCG)

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je u utorak, 8. septembra na stadionu Žozi Bartel selekciju Luksemburga 1:0, u 2. kolu C grupe Lige nacija.

To je drugi trijumf crnogorskih fudbalera, nakon što su na startu slavili u Nikoziji protiv Kipra 2:0.

Odlučujući pogodak postigao je Fatos Bećiraj u drugom minutu sudijske nadoknade.

Izabranici selektora Faruka Hadžibegića u većem dijelu meča bili su u podređenom položaju, a sigurnog poraza spasio ih je golman Milan Mijatović

U 45. minutu Žerson Rodrigeš pogodio je stativu, a odbijenu loptu, sa sedam-osam metara, Kristofer Martin poslao je preko gola.

Rodrigeš je dva minuta kasnije bio u šansi, ali je Mijatović odbranio, dok je u nastavku napada Olivije Til za malo bio neprecizan.

Mijatović je odlično intervenisao i nakon šuta Danela Sinanija u 58. minutu.

Isti igrač, desetak minuta kasnije, bio je u šansi, ali je Mijatović ponovo bio uspješniji.

Istakao se i u šansi Bareiro Martinsa, koji je glavom pokušao da ga savlada.

Crna Gora je u prvom pokluvremenu imala više pokušaja, dok je u nastavku potpuno zakazala.

U petom minutu Dino Islamović je pokušao, nakon velike greške golmana Entonija Morisa, ali nije uspio da ga savlada.

Islamović je još dva puta bio šansi, kao i Aleksandar Bojelević, ali je Moris ostao ne savladan.

U sudijskoj nadoknadi Moris je srušio Seada Hakšabanovića i skrivio jedanaesterac, koji je Bećiraj iskoristio i donio pobjedu.

U drugom meču te grupe Azerbejdžan je u Nikoziji slavio protiv Kipra 1:0

Azerbejdžan će biti naredni protivnik Crne Gore, 10. oktobra u Podgorici.