Plenković: Crna Gora će do daljeg napretka u poglavljima 31, 23 i 24 ako se ispune hrvatski preduslovi

2
Foto: RTCG
Hrvatski premijer poručuje da očekuju rješenje otvorenih pitanja

Plenković: Crna Gora će do daljeg napretka u poglavljima 31, 23 i 24 ako se ispune hrvatski preduslovi

Hrvatski premijer Andrej Plenković izjavio je da je pozicija te države, kada je u pitanju evropski put Crne Gore, vrlo jasno naznačena i da će do daljeg napretka u poglavljima 31, 23 i 24 doći ako se ispune određeni preduslovi.

– Crna Gora je najviše podmakla u otvaranju i zatvaranju poglavlja. Tu postoje očekivanja s hrvatske strane o otvorenim pitanjima koja mi želimo da se riješe kako bi se stvorile pretpostavke da se ti pregovori završe – rekao je Plenković pred novinarima na Samitu Evropska unija – Zapadni Balkan koji se danas održava u Tivtu.

Prvo očekivanje, prema njegovim riječima, je obeštećenje logoraša. – To je tema koja je ključna i za koju želimo da se postigne bilateralni sporazum – decidan je Plenković, prenosi Portal ETV.

Osim toga, dodao je da se očekuje nastavak rada na pronalaženju 14 nestalih koji se tako vode od rata, da Crna Gora nastavi sa procesuiranjem ratnih zločina, da se riješe imovinska pravna pitanja hrvatskih porodica u našoj zemlji koje su ostale bez svoje imovine…

– Od ostalih tema vrlo jasno smo označili i ploču u Morinju, pitanje imena bazena u Kotoru, školskog broda „Jadran“, ali i da se konačno pokrene pitanje granice (Prevlake) koja je posebno važna – naveo je Plenković.

2 COMMENTS

  1. Potpuno kriva percepcija komunizma. Upravo u kapitalizmu su sredstva za rad i plodovi rada otuđeni od onoga, tko ih stvara. A taj veliki reset nema veze s komunizmom, već korporativnim fašizmom, gdje će te vi biti robovi korporacijama i nećete imati ništa. Upravo kao u feudalizmu. Dakle, nikakav komunizam, već neo-feudalizam.

  2. Vidi ovega purgera, što si pustio Tompsona i ustašiju da divljanju?
    Evo Drago Piksel , inače ustaški sin, podiže tužbu kontra Tomosona.
    Došao si si se grebat u CG, kao i Bugari, Makedoncima.
    Vučić arivao pitka prethodnice, koju su francuski žbiri iz BGa dojavili, pa Makron pegla pośetom stranom mitrašu na CT .
    Šareno društvo zamišljenih uštogljenika, naravno i Dućeza je tu , ostali samo Dugmići.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

PRAVILA KOMENTARISANJA

Komentari se objavljuju na portalu Skala radija. Odgovorni za sadržaj su isključivo autori napisanih komentara.

U komentarima je zabranjeno koristiti uvredljive riječi, psovke i klevete. Neće se objavit komentar koji sadrži ove elemente kao ni tekst komentara koji sadrži govor mržnje. Ukoliko se dogodi propust pa tekst bude objavljen, moderator je dužan da ga odmah ukloni čim ga primijeti ili mu neko skrene pažnju na sadržaj. Neprimjeren sadržaj će biti uklonjen a autor može biti prijavljen nadležnim organima.

Za eventualne primjedbe i sugestije mejl je [email protected].