Mornar – Bokelj 0:1; Grbalj – Zeta 4:1

0

Branilac trofeja, pljevaljski Rudar, pobijedio je zu subotu 12. septembra pred svojim navijačima nikšićku Sutjesku 4:1, u utakmici 6. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Rudar se tom pobjedom, četvrtom ove sezone, zahvaljujući porazu Zete osamio na čelu tabele.

Do pobjede došao je golovima Radula Živkovića u 7, Miloša Radanovića iz jedanaetserca u 22. i Ivana Markovića u 31. i 64. minutu.

Jedini pogodak za Sutjesku postigao je Darko Karadžić u 12. minutu.

Duel gradskih rivala na stadionu pod Goricom pripao je fudbalerima Mladosti, koji su savladali Budućnost 3:1.

Mladost je do četvrte pobjede došla golova Marka Šćepanovića u prvom, Mirka Raičevića u 52. i Ivana Novovića u 75. minutu.

Jedini pogodak za Budućnost postigao je Darko Nikač u 39. minutu.

Zeta, koja je bila lider do ovog kola, poražena je u Radanovićima od Grblja 4:1.

Domaćin je do prrve pobjede ove sezone došao golovima Petra Vukčevića u 28. i 87, Ilije Tučevića u 49. i Bojana Kopitovića u 57. minutu.

Jedini pogodak za Zetu postigao je Darko Bjedov u 72. minutu.

Seriju dobrih rezultata nastavio je Dečić, koji je u Tuzima savladao Petrovac 3:1.

Do četvrtog trijumfa i drugog mjesta na tabeli došao je golovima Slobodana Lakićevića iz jedaanesterca u 9. i Pjetra Ljuljđuraja u 34. i 42. minutu.

Strijelac jedinog pogotka za Petrovac bio je Aleksandar Kopisoda u 71. minutu.

Bokelj je u Baru, pogotkom Miloša Nikezića u 15. Minute, savladao Mornar 1:0.

Pobjednika nije bilo u duelu Iskre I Lovćena, koji su u podgoričkom naselju Stari Aerodrom igrali 0:0.

Rudar je, nakon šestog kola, prvi na tabeli sa 14 bodova.

Bod manje ima drugoplasirani Dečić, Mladost je osvojila 12, a po jedan manje Zeta i Bokelj.

U narednom kolu, 19. septembra, sastaće se: Sutjeska – Budućnost, Lovćen – Rudar, Zeta – Iskra, Petrovac – Grbalj, Bokelj – Dečić i Mladost – Mornar.