Mladost – Bokelj 1:0; Iskra – Grbalj 1:3

1

Fudbaleri Mladosti pobijedili su u podgoričkom naselju Stari aerodrom kotorski Bokelj 1:0, u utakmici 30. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Odlučujući pogodak, za 20. trijumf ove sezone, postigao je Marko Šćepanović u 90. minutu.

Sutjeska je kao gost savladala Petrovac 2:0, golovima Šalete Kordića u 58. i Dejana Zarubice u 76. minutu.

Ubjedljiva je pred svojim navijačima bila je Zeta, koja je u Golubovcima pobijedila Dečić 3:0.

Do pobjede došla je golovima Luke Klikovca u 48, Filipa Kukuličića u 62. i Darka Bjedova u 80. minutu

U derbiju začelja Lovćen je u Baru, golom Vladana Tatara u 90. minutu iz jedanaesterca, savladao Mornar 1:0.

Pobjedu u gostima ostvario je i Grbalj, koji je Danilovgradu savladao Iskru 3:1.

Pobjedu ekipi iz Radanovića donijeli su Milan Zorica u 19, Vojin Pavlović u 69.i Bojan Kopitović u 81. Minute.

Jedini pogodak za Iskru postigao je Goran Burzanović u 30. minutu.

U premijernommeču ovog kola Rudar je u Pljevljima, golovima Predraga Brnovića u 73. i Ivana Kneževića u 89. Minute, savladala Budućnost 2:0.

Mladost je, nakon 30. kola, prva na tabeli sa 64 boda.

Budućnost je druga sa 57, Rudar je osvojio 54, a četvrtoplasirani Bokelj 50 bodova.

Na petom mjestu je Sutjeska sa 49 bodova.

U 31. kolu, u subotu 14. maja, sastaće se: Rudar – Mornar, Budućnost – Mladost, Bokelj – Petrovac, Sutjeska – Zeta, Dečić – Iskra i Grbalj – Lovćen.