Matea Pletikosić srušila Srbiju u Zrenjaninu

1
Tanja-Brnovic-

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Zrenjaninu Srbiju i ostvarila treći trijumf u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Crna Gora je pobijedila sa 31:30 (16:12), a najzaslužnija za trijumf protiv Srbije bila je Matea Pletikosić koja je odigrala simultanku protiv domaćina.

Pobjedu Crnoj Gori donijela je ipak, Itana Grbić koja je minut prije kraja nakon jednog deveterca nadmudrila sa saigračicama odbranu Srbije i postigla pogodak za pobjedu.

Fenomenalnu partiju pružila je večeras u crvenom dresu Pletikosić, koja je postigla devet golova i bila veoma aktivna u odbrani, ali imala i nekoliko zaista impresivnih asistencija.

Srbija je povela u prvom napadu 1:0, ali je usljedila serija 4:0 Crne Gore, ubrzo je bili i 8:3, potom smo pet golova prednosti održavali do kraja poluvremena.

Ipak u drugo poluvrijeme bolje ulazi Srbija i nakon uvodnih 3:1 prvi put prilazi na zaostatako do dva gola (17:19).

Crna Gora je održavala prednost sve do 22:22 kada je u 45, minutu Srbija prvi put izjednačila rezultat.

Nakon gola Radosavljević (49. minut) Srbija je prvi put povela sa 24:23, ali je naša selekcija golovima Pletikosić vratila prednost.

U finišu se razigrala i Jelena Despotović koja je sa dva veoma važna gola sačuvala prednost izabranica Bojane Popović, a jagodu na pobjedu stavila je Grbić.

SRBIJA – CRNA GORA 30:31 (12:16)

Zrenjanin – „Kristalna dvorana”. Gledalaca: 2.520. Sudije: Pirvu i Potirnike (Rumunija). Sedmerci: Srbija 7 (6), Crna Gora 6 (5). Isključenja: Srbija 10, Crna Gora 12 minuta.

Srbija: RISOVIĆ (pet odbrana i sedmerac), Kubina, RADOSAVLJEVIĆ 5, Veličković 2, Majkić, VUKAJLOVIĆ, Mandić, Nuković, JANJUŠEVIĆ 8 (2), Vasić, JOVOVIĆ 7, Stamenić 5 (4), Bojičić 1, RADEVIĆ 2, Simić, PETROVIĆ.

Crna Gora: RAJČIĆ (dvije odbrane i sedmerac), Atingre (tri odbrane), MARSENIĆ 5, PLETIKOSIĆ 9 (4), Godeč 1, MUGOŠA 3 (1), Agović, Nada Ćorović, Ujkić, Ivanović, BRNOVIĆ 4, Klikovac, DESPOTOVIĆ 4, Pavićević, Kepić, GRBIĆ 5.