Kraj trećeg ciklusa edukativno-kreativnih radionica “Kineski kroz igru”

0

 

Kulturni centar “Nikola Đurković” Kotor, Gradska biblioteka i čitaonica i Udruženje za promociju sinologije Kotor organizatori edukativno-kreativnih radionica “Kineski kroz igru”, kao i sve kulturne institucije u Crnoj Gori su u proteklom periodu svoje aktivnosti sprovodili preko svoje FB stranice, web sajta i instagrama Kulturnog centra.

S obzirom na to da u periodu poštovanja kućne izolacije nije postojala mogućnost održavanja radionica, za kraj trećeg ciklusa edukativno-kreativnih radionica “Kineski kroz igru” organizatori su osmislili virtuelnu izložbu radova i izvedbi polaznika-osnovaca iz Kotora. U toku aprila i maja, naši polaznici iskazali su svoju kreativnost radovima na različite teme, počev od obilježavanja Dana kineskog jezika Ujedinjenih Nacija, Svjetskog dana knjige i autorskih prava, predstojećeg Festivala zmajevih brodova, radovima sa motivom zmaja, pande kao i na ostale teme u vezi sa kineskim jezikom i kulturom.

Za početak, uživali smo u video lekciji koju je pripremila polaznica edukativno-kreativne radionice “Kineski kroz igru” Andrea Obradović iz JU O.Š. “Njegoš” Kotor, odjeljenje I/1 koja se za vrijeme kućne izolacije potrudila da nas upozna sa osnovnim pozdravima u kineskom jeziku, kineskim karakterima pomoću kojih se ove riječi zapisuju uz objašnjenje upotrebe tonova u ovom jeziku.

Nakon toga uslijedili su radovi Lidije Vičić iz JU O.Š. “Njegoš” Kotor, odjeljenje III/1, Kaline Ane Kostadinović iz JU O.Š. “Narodni heroj Savo Ilić” Kotor, odjeljenje IV/2, Bata Katharosa iz JU O.Š. “Narodni heroj Savo Ilić” Kotor, odjeljenje IV/2, Vasilija Stjepčevića iz JU O.Š. “Narodni Heroj Savo Ilić” Kotor, odjeljenje I1, Nikolasa Katharosa iz JU O.Š. “Narodni heroj Savo Ilić” Kotor, odjeljenje V/2 i Vukana Stjepčevića iz JU O.Š. “Narodni heroj Savo Ilić” Kotor, odjeljenje VI/1.

“Kineski kroz igru” podrazumijeva i održavanje tematskih radionica iz oblasti sinologije odnosno nauke o Kini, kineske mitologije i kulture i radionice posvećene načinu obilježavanja najznačajnijih datuma u Kini.

Predavač na radionicama je dr Jelena Stjepčević, sinolog, a vode se uz asistenciju bibliotekarske savjetnice Jasmine Bajo.

U tom smislu, radove naših polaznika pratili su tekstovi edukativnog karaktera u skladu sa temom koji su imali za cilj najmlađima približe značaj i simboliku naslikanih motiva i kakvo uporište obilježavanje određenih datuma ima u kineskoj kulturi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

PRAVILA KOMENTARISANJA

Komentari se objavljuju na portalu Skala radija. Odgovorni za sadržaj su isključivo autori napisanih komentara.

U komentarima je zabranjeno koristiti uvredljive riječi, psovke i klevete. Neće se objavit komentar koji sadrži ove elemente kao ni tekst komentara koji sadrži govor mržnje. Ukoliko se dogodi propust pa tekst bude objavljen, moderator je dužan da ga odmah ukloni čim ga primijeti ili mu neko skrene pažnju na sadržaj. Neprimjeren sadržaj će biti uklonjen a autor može biti prijavljen nadležnim organima.

Za eventualne primjedbe i sugestije mejl je [email protected].