Grbalj izgubio od Dečića

0

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su u subotu 21. maja u Budvi ekipu Mogrena 2:1 i izjednačili se na čelu tabele, nakon 32. kola T-com Prve crnogorske lige.

Podgorički tim do 21. pobjede ove sezone došao je golovima Stefana Mugoše u 7. i Ivana Vukovića u 82. minutu iz jedanaesterca.

Jedini pogodak za Mogren postigao je Ratko Zec u 83. minutu.

Sutjeska je u Nikšiću pobijedila Rudar 2:1.

Vođstvo pljevaljskom timu donio je Milivoje Mrdak u 41. minutu.

Izjednačio je Igor Ćuković u 85, a pobjedu domaćinu donio je Danilo Vuković u 3. minutu sudijske nadoknade.

OFK Bar i Zeta igrali su na Starom aerodromu neriješeno 3:3.

Barski tim golovima Ivana Ivanovića u 15. i Dražena Milića u 19. minutu poveo je sa 2:0.

Na 2:1 smanjio je Žarko Korać u 21, a isti igrač 30 minutua kasnije izjednačio je na 2:2.

Vođstvo Zeti donio je Gavrilo Petrović u 73, a konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi minute postavio je Dušan Cicović.

Mornar je u Baru, pogotkom Saše Jovovića u 40. minutu, savladao Petrovac 1:0.

Pobjedu su ostvarili i fudbaleri Dečića, koji su u Radanovićima savladali Grbalj 2:0.

Dečić je do pobjede i opstanka u ligi došao golovima Rijada Pepića u 38. i Adisa Đokovića u 73. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Lovćena i Mladosti, koji je na Cetinju završen 2:2.

Pogotke za Lovćen postigao je Ivan Jablan u 30. i 50, a Luka Merdović za Mladost u 43. i 78. minutu.

Mogren i Budućnost, nakon 32. kola, dijele prvo mjesto na tabeli sa po 70 bodova.

Rudar je treći sa 54, dok je Zeta četvrta sa 46 bodova.

U posljednjem kolu, 28. maja, sastaće se: Mogren – Mornar, Budućnost – Sutjeska, Rudar – Bar, Zeta – Lovćen, Mladost – Grbalj i Dečić – Petrovac.