Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila Moldaviju

0

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobjedom je počela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u Francuskoj.

Crnogorski fudbaleri su u ponedjeljak 8. septembra u Podgorici, u meču G grupe, savladali Moldaviju 2:0 (1:0).

Vodstvo crnogorskoj reprezentaciji donio je Mirko Vučinić u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

On je iskoristio odlično ubacivanje Nemanje Nikolića i glavom savladao moldavskog golmana.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Žarko Tomašević u 73. minutu.

Trijumf crnogorske reprezentacije, koja je igrala bez Stevana Jovetića, Marka Baše i Nikole Drinčića, mogao je biti i ubjedljiviji da su šanse u prvom poluvremenu realizovali Fatos Bećiraj, Dejan Damjanović i Vučinić.

Bećiraj je u četvrtom minutu sa ivice peterca šutirao preko gola, dok je Damjanović u devetom bio sam ispred moldavskog golmana, koji je odličnom intervencijom spriječio da se upiše u listu strijelaca.

Vučinić je minut kasnije glavom prebacio gol, dok je u 17. Damjanović pogodio spoljni dio stative.

Moldavija je u prvom poluvremenu samo jednom šutirala u okvir gola, a najbolju priliku imao je Evgenij Sidorenko u 55. minutu ali je za malo bio neprecizan.

Pobjedu u G grupi ostvarila je i Rusija, koja je u Himkiju savladala Lihtenštajn 4:0, dok je duel Austrije i Švedske u Beču završen 1:1.

Crna Gora će u 2. kolu, 9. oktobra u Vaduzu, biti gost Lihtenštajna.