Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila Moldaviju

0

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je u petak 22.marta u Kišinjevu selekciju Moldavije 1:0, u utakmici H grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu.

Crna Gora je četvrtom pobjedom zadržala prvo mjesto na tabeli.

Odlučujući pogodak postigao je Mirko Vučinić u 77. minutu.

Kapiten crnogorske selekcije iskoristio je ubacivanje Simona Vukčevića iz kornera i dodavanje Marka Baše i savladao moldavskog golmana Sergeja Paščenka.

Oslabljena crnogorska reprezentacija, koja je od 61. minuta igrala sa igračem manje, nije oduševila u meču koji je odigran u lošim vremenskim uslovima, ali je zasluženo slavila pobjedu.

Priliku da crnogorskoj selekciji donese vođstvo imao je Vladimir Volkov u 50. minutu, koji je nakon dodavanja Elsada Zverotića bio sam ispred golmana Paščenka, ali nije uspio da ga savlada.

Odlično je intervenisao i nakon šuta Mirka Vučinića u 56. minutu i izbacio loptu u korner, a odličnom intervencijom spriječio je Stevana Jovetića sedam minuta kasnije da se upiše u listu strijelaca.

Jovetić je u 90. minutu imao priliku da riješi pitanje pobjednika, ali se nije najbolje snašao, a minut kasnije bio je za malo neprecizan iz slobodnog udarca.

Domaćin je u prvom poluvremenu bio bolji i samo zahvaljujući golmanu Mladenu Božoviću nije uspio da dođe do vođstva.

U 18. minutu Artur Jonica je za malo bio neprecizan, dok je udarac Aleksandra Djedova golman Božović odbranio.

Božović je u 45. minutu spriječio Djedova i Evgenija Sidorenka da se upišu u strijelce, dok je šut Aleksandru Gatkana završio pored gola.

Sidorenko je bio u šansi i u 66. minutu, ali je Božović bio siguran.

Crna Gora je od 61. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Milorad Peković.

Crna Gora će u nastavku kavlifikacija, u utorak 26. marta u Podgorici, ugostiti Englesku.