Crnogorske rukometašice u finalu Olimpijskih igara

6
a sad za zlato

Crna Gora je u transu.

Rukometašice su u finalu Olimpijskih igara u Londonu.

Pobjedom u polufinalu nad ekipom Španije, naše djevojke su još jednom pokazale da su najbolje kad je najteže.

Slavile su rezultatom 27:26 (13:13).

Moglo je bit i sa više razlike jer smo samo nekoliko minuta prije završetka utakmice imali četiri gola razlike.

Ali, zar je to važno.

Naše zlatne rukometašice, ponosne, dostojanstvene i požrtvovane do maksimuma ugradile su sebe cije u ovu pobjedu koja nam je osigurala srebrnu medalju.

Prvu olimpijsku od kada je Crna Gora obnovila nezavisnost.

A zašto ne i zlatnu u finalu jer smo dokazali da možemo da pobijedimo svaku reprezentaciju, odakle god dolazila i koliko god je respektovali i sudije i sportska javnost.

U prvom poluvremenu rezultat se mijenjao u korist jedne ili druge ekipe, da bi na poluvremenu otišli sa poravnatim rezultatom 13:13.

Petnaest minuta prije kraja rezultat je bio 19:19 da bi naše zaigrale fenomenalno i  deset minuta prije završetka utakmice imale čitavih 4 gola razlike.

Tada se već znalo da je sve gotovo i da smo u finalu Olimpijskih igara.

Španjolke su se trudile, ali su samo zahvaljujući našoj opuštenosti u posljednjem minute uspjele da ublaže poraz.

Protivnice Crne Gore u finalu biće aktuele olimpijske šampionke iz Pekinga, reprezentativke Norveške koje su u polufinalu ubjedljivo pobijedile Južnu Koreju  rezultatom 31:25.