Crna Gora – Španija 9:7

0

Vaterpolo reprezentacije Crne Gore pobijedila je u srijedu 20. jula Španiju 9:7 (3:1, 2:1, 1:2 i 3:3), u utakmici 2. kola A grupe Svjetskog prvenstva u Šangaju.

To je prvi trijumf crnogorske selekcije na šampionatu, nakon startnog poraza od Mađarske.

Polovičan učinak nakon dva odigrana kola ima i Španija, koja je na startu bila bolja od Kazahstana.

Španija je povela na startu 1:0, ali je Crna Gora serijom od pet uzastopnih pogodaka stekla prednost od četiri gola (5:1) sredinom druge četvrtine.

U trećem dijelu meča Španija je uspjela da zaostatak smanji na dva gola, a u finišu meča i da izjednači na 6:6, a minut kasnije i na 7:7.

U samom finišu meča bolje su su se snašli crnogorski vaterpolisti i efektnim golovima Antonija Petrovića i Milana Tičića zabilježili pobjedu.

Dvostruki strijelci za crnogorsku selekciju postigli su Nikola Janović i Darko Brguljan, dok su po jednom španskog golmana savladali Aleksandar Ivović, Nikola Vukčević, Damjan Danilović, Antonio Petrović i Milan Tičić.

Po dva gola za Španiju postigli su Havijer Valjes i Mark Migel, a po jedan Felipe Perone, Havijer Garsija i Erik Marsel.

Crna Gora će u 3. kolu, u petak 22. jula u 12 sati i 20 minuta, igrati sa Kazahstanom.