Crna Gora – Poljska 1:2

0

Fudbalska reprezentacija Crne Gore izgubila je u nedjelju 26. marta u Podgorici od Poljske 2:1 u utakmici E grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

To je drugi poraz crnogorskih fudbalera, nakon što su pobijedili Kazahstan 5:0 i Dansku 1:0, sa Rumunijom igrali su neriješeno 1:1 i uzgubili od Jermenije 3:2.

Poljska je na početku utakmice diktirala tempo, ali su crnogorski igrači dobro parirali posebno na sredini terena.

U trećem minutu Mladen Božović odbranio je udaraca Kamila Grosickog koji je šutirao iskosa sa lijeve strane.

Crna Gora je prvu priliku imala u 15. minutu kada je Fatos Bećiraj šutirao ali je Lukaš Fabijanski odbranio.

U 30. minutu Filip Stojković je na pet metara od gola Božovića zaustavio šut Zelinskog.

Poljska je povela pogotkom Roberta Levandovskog u 40. minutu iz slobodnog udarca sa 18. metara.

Prethodno je Savić faulirao najboljeg igrača Poljske i dobio žuti kraton.

Crnogorski igrači i stručni štab su protestvovali jer su smatrali da nije bio faul.

Drugo poluvrijeme počelo je mirno i bez većih uzbuđenja u prvih desetak minuta.

Prvu šansu imala je Crna Gora u 58. minutu kad je Mugoša šutirao preko gola sa 12. metara, nakon odličnog dodavanja Vešovića sa lijevog krila.

U 61. minutu Poljska je imala dvije stopostotne šanse. Prvo je Šofranac izbacio loptu sa gol linije nakon šuta Levandovskog. U nastavku napada Božović je odbranio udarac najboljeg igrača Poljske.

Crna Gora je izjednačila u 63. minutu golom Stefana Mugoše koji je bio precizan glavom sa pet metara nakon odličnog centaršuta Kojaševića sa lijeve strane.

U 71. minutu Šofranac je šutirao pored gola glavom sa pet metara nakon korenera Kojaševića.

U 80. Munutu selektor Ljubiša Tumbaković izvršio je prvu izmjenu.

Za Crnu Goru debitovao je Mirko Ivanić koji je išao u igru umjesto povrijeđenog Kojaševića.

Poljska je povela 2:1 u 82. Minutu pogotkom Piščeka, nakon dobrog dodavanja Zjelinskog.

U 82. minutu Đorđević je ušao u igru umjesto Ščekića.

Poljska je pred svojim navijačima savladala Dansku 3:2 i Jermeniju 2:1, dok je u gostima slavila protiv Rumunije 3:0.

Jedini remi upisala je na gostovanju Kazahstanu 2:2.

Crnogorski fudbaleri pobijedili su Kazahstan 5:0 i Dansku 1:0, sa Rumunijom igrali su neriješeno 1:1, dok su poraženi od Jermenije 3:2.

U ostalim utakmicama E grupe Jermenija je pobijedila Kazahstan 2:0 dok su Danska i Rumunija igrale neriješeno 0:0.

Nakon pet kola Poljska je prva na tabeli E grupe sa 13 bodova.

Drugo mjest sa sedam bodova dijele Crna Gora i Danska.