Crna Gora – Češka 0:1

0

Fudbalska reprezentacija Crne Gore nije uspjela da se plasira na Evropsko prvenstvo u Poljskoj i Ukrajini.

Crna Gora je u utorak 15. novembra u Podgorici, u revanš meču baraža, poražena od Češke 1:0.

Češka je dobila i prvi duel u Pragu 2:0 i plasman na EP izborila sa dva trijumfa.

Pobjednika duela pod Goricom odlučio je Petr Jiraček u 81. minutu.

Crna Gora nije zaslužila da izgubi revanš, bila je bolji rival i imala više šansi, a gol je primila iz praktično jedinog ozbiljnijeg napada rivala.

Kapiten Mirko Vučinić u 54. minutu prebacio je gol, a u 70. minutu iz dva pokušaja nije uspio da savlada češkog glolmana Petera Čeha.

Čeh je odlično intervenisao i nakon šuta Dejana Damjanović u 49. minutu i izbacio loptu u korner.

Rezervista Simon Vukčević u 80. minutu nije uspio da ubaci loptu u gol nakon šuta Stevana Jovetića, dok je Andrija Delibašić u samom finišu za malo bio neprecizan.

Posljednju priliku za pogodak imao je Vučinić u 87. minutu, ali je lopta završila preko gola.

Crna Gora je revanš odigrala bez suspendovanih Milana Jovanovića i Milorada Pekovića i povrijeđenog Marka Baše.

Crnogorski fudbaleri plasmanom u baraž ostvarili su najveću uspjeh od sticanja nezavisnosti.