Budućnost-Bokelj 1:1; Grbalj-Zeta 0:1

0
Grbalj-Zeta (foto R.Milić)

Vodeći timovi T-com Prve crnogorske fudbalske lige, Budućnost i Rudar, osvojili su po bod, dok je branilac trofeja, budvanski Mogren, ostvario pobjedu u utakmicama 13. kola.

Budućnost je u Podgorici igrala sa kotorskim Bokeljom neriješeno 1:1.

Domaćin je poveo pogotkom Luke Rotkovića u 75. minutu.

Bokelj je do boda, prvog na gostovanjima ove sezone, došao golom Miroslava Jovanovića u 78. minutu.

Bez golova završen je duel Rudara i Sutjeske u Pljevljima, dok je Mogren u Budvi golovima Nikole Vujovića u 15. i Predraga Ranđelovića u 88. minutu, savladao Lovćen 2:0.

Zeta je u Radanovićima pobijedila Grbalj 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Žarko Korać u 52. minutu.

Minimalnu pobjedu ostvario je i Petrovac, koji je pred svojim navijačima golom Nenada Jovanovića u 15. minutu savladao Dečić 1:0.

Pobjedu u gostima ostvarilo je Berane, koje je u Podgorici savladalo Mladost 2:0, golovima Admira Zejnilovića u 36. i 72. minutu.

Budućnost i Rudar, nakon 13 odigranih kola, dijele prvo mjesto sa po 30 bodova, ali je podgorički tim zahvaljujući boljoj gol razlici na čelnoj poziciji.

Zeta je treća sa 26, dok bod manje ima Mogren na četvrtoj poziciji.

Na petom mjestu je Petrovac sa 22, dok je šesta Mladost sa 18 bodova.

U T-com Prvoj ligi slijedi dvonedjeljna pauza zbog obaveza reprezentacije u baraž duelima sa Češkom, a šampionat biće nastavljen 19. novembra utakmicama 14. kola.

Sastaće se: Bokelj – Rudar, Sutjeska – Mogren, Lovćen – Petrovac, Dečić – Mladost, Berane – Grbalj i Zeta – Budućnost.