Sutjeska – Bokelj 2:0; Lovćen – Grbalj 1:0

0

Vodeći timovi Telekom Prve fudbalske lige Crne Gore, Rudar, Sutjeska i Budućnost, ostvarili su u nedjelju 21. septembra pobjede u 8. kolu.

Lider šampionata, pljevaljski Rudar, pobijedio je kao gost ekipu Berana 4:0 i upisao petu uzastopnu, ukupno sedmu pobjedu ove sezone.

Do pobjede došao je golovima Nemanje Mijuškovića u 7, Nikole Gačevića u 72, Milivoja Mrdaka u 84. i Nedjeljka Vlahovića u 89. minutu.

Berane je i nakon osmog kola bez pobjede, sa samo jednim osvojenim bodom.

Sutjeska je u Nikšiću, golovima Fukuija Masata u 31. i Gorana Vujovića u 82. minutu, savladala Bokelj 2:0 i pred praznim tribinama upisala šesti trijumf ove sezone.

Kotorski tim doživio je peti uzastopni poraz.

Budućnost je kao gost pobijedila Petrovac 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Mihailo Tomković u 27. minutu.

Lovćen je na Cetinju, pogotkom Marka Đurovića u 75. minutu, pobijedio Grbalj 1:0.

Ulogu domaćina opravdala je i Mladost, koja je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladala Zetu 3:1, golovima Bogdana Milića u 18. i 21. iz jedanasterca i Miroja Jovanovića u 59. minutu.

Jedini pogodak za Zetu postigao je Miloš Dujković u 39. minutu.

Pobjedu u gostima ostvario je i budvanski Mogren, koji je u Baru savladao Mornar 3:1

Do pobjede došao je golovima Žarka Grbovića u 9. i 33. i Vula Vujačića u 44. minutu.

Počasni pogodak za Mornar postigao je Luka Rotković u 88. Minute.

Rudar je, nakon osmog kola, prvi na tabeli sa 21 bodom.

Sutjeska je druga sa 19, po 16 bodova osvojili su Budućnost i Mladost, a po 13 Lovćen i Petrovac.

U narednom 9. kolu, 27. septembra, sastaće se: Budućnost – Berane, Bokelj – Petrovac, Zeta – Sutjeska, Mogren – Mladost, Grbalj – Mornar i Rudar – Lovćen.