Bokelj poražen od Sutjeske

0

Branilac trofeja, budvanski Mogren, u subotu 6. avgusta, ostvario je pobjedu u 1. kolu Prve crnogorske lige, a uspješni na startu bili su i fudbaleri Zete, Sutjeske i Petrovca.

Mogren je u Budvi, golovima Bojana Ivanovića u 2, Vladimira Gluščevića u 61, Nikole Vujovića u 67, Luke Đorđevića u 84. i Ratka Zeca u 88. minutu, savladao Dečić 5:1.

Jedini pogodak za ekipu iz Tuzi postigao je Dražen Ajković u 74. minutu.

Zeta je u Podgorici savladala Mladost 4:0.

Ekipa iz Golubovaca do startnog trijumfa došla je golovima Petra Orlandića u 27, Borisa Došljaka u 61. i 73. i Gorana Burzanovića u 87. minutu.

Sutjeska je u Nikšiću trijumfovala u duelu sa kotorskim Bokeljom rezultatom 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Božo Marković u 73. minutu.

Petrovac je pred svojim navijačima, golovima Borisa Grbovića u 28. i Marka Radulovića u 57. minutu, pobijedio Berane 2:1.

Strijelac pogotka povratnika u društvo najboljih bio je Milivoje Raičević u 69. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Rudara i Lovćena, koji je završen 1:1.

Vođstvo cetinjsklom timu donio je Ivan Jablan u 26. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Ivica Francišković u 64. minutu iz jedanaesterca.

U posljednjem meču ovog kola, u nedjelju 7. avgusta u Radanovićima, sastaće se Grbalj i podgorička Budućnost.

Početak utakmice zakazan je za 17 sati i 30 minuta.