Bokelj – Mladost 0:1; Lovćen – Grbalj 3:1

0

Branilac trofeja, pljevaljski Rudar, ostvario je pobjedu, a tri boda u 5.  kolu Telekom Prve crnogorske fudbalske lige upisali su i fudbaleri Sutjeske i Mladosti.

Rudar je u Pljevljima savladao Budućnost 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Đorđe Đurić u 36. minutu.

Sutjeska je u Nikšiću savladala Iskru 3:0, golovima Japanca Masakija Inume u 25, 45. i 78. minutu.

Pogotkom Damira Kojaševića u 59. minutu Mladost je u Kotoru pobijedilao Bokelj 1:0 i nakon dva uzastopna poraza upisala treći trijumf ove sezone.

Pobjednika nije bilo u duelu Zete i Dečića, koji su u Golubovcima igrali 1:1.

Vođstvo domaćinu donio je Nenad Šoofranac u 74. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Slobodan Lakićević u 78. minutu nakon velike greške golmana Zete, Pavla Velimirovića.

Lovćen je na Cetinju, golovima Nikole Draganića u 32, Luke Vujanovića u 44. i Blaža Perutovića u 81. minutu, pobijedio Grbalj 3:1 i upisao drugi trijumf.

Jedini pogodak za Grbalj postigao je Ilija Glavan u 64. minutu.

Grbalj je i nakon petog kola bez pobjede, sa samo jednim osvojenim bodom.

Zeta i Rudar djele prvo mjesto na tabeli sa po 11 bodova.

Dečić je osvojio deset, dok bod manje ima Mladost.

U posljednjem meču ovog kola, u nedjelju 30. avgusta u 19 sai i 30 minuta, Petrovac će ugostiti Mornar.