Bokelj – Mladost 0:2; Grbalj – Rudar 0:3

1

Fudbaleri Rudara, Mladosti i Lovćena ostvarili su u srijedu 17. septembra pobjede u 7. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Lider šampionata, pljevaljski Rudar, pobijedio je u Radanovićima ekipu Grblja 3:0.

Do četvrtog uzastopnog, ukupno šestog, trijumfa ove sezone, došao je golovima Vasilija Jovovića u 38. i Nedjeljka Vlahovića u 41. i 90. minutu.

Mladost je u Kotoru savladala Bokelj 2:0 i prekinula seriju od tri meča bez pobjede.

Do četvrtog trijumfa ove sezone došla je autogolom Mirka Todorovića u 1. i pogotkom Ivana Novovića u 15. minutu.

Uspješan dan gostujućih timova upotpunio je Lovćen, koji je u Budvi trijumfovao u duelu sa Mogrenom rezultatom 2:1.

Do treće pobjede ove sezone došao je golovima Vanje Tatara iz jedanaesterca u 33. i Darka Vučića u 61. minutu.

Jedini pogodak za Mogren postigao je Žarko Grbović u 43. minutu.

Pobjednika i golova nije bilo u Golubovcima, u duelu Zete i Mornara.

Najbolju priliku da domaćinu donese tri boda imao je Petar Orlandić, ali u 55 minutu nije realizovao jedanaesterac.

Budućnost je u Podgorici izgubila od Sutjeske sa 2:1.

U posljednjoj utakmici 7. kola, u četvrtak 18. septembra u Petrovcu (15.30), sastaće se istoimeni domaći tim i Berane.