U okviru projekta “Globalno putovanje za nuklearni slobodni svijet” u nedjelju 20. aprila je u Kotor uplovio japanski “Brod mira”.
Među putnicima je i šestoro Hibakuša-ljudi koji su preživjeli eksploziju atomske bombe bačene na Hirošimu i Nagasaki.
Predstavnike sa broda mira pozdravio je u Galeriji solidarnosti Branko Nedović, potpredsjednik opštine Kotor, koji je, između ostalog kazao “da je ovaj brod pronašao pravu luku za pristanak, jer je stigao u grad koji uz bogatu kulturno istorijsku tradiciju baštini neprocjenjive vrijednosti međuljudskih odnosa, tolerancije i razumijevanja”.
“Iskreno se nadam da će ovaj susret u Kotoru, kao jednoj od 20 luka na putovanju Broda mira doprinijeti da se realno ukaže na katastofalne posljedice nuklearnog naoružanja, te da uputimo zajednički apel o neophodnosti ukidanja te vrste naoružanja i globalnoj potebi da živimo u slobodnom svijetu, uključujući se u međunarodnu kampanju za mir”, naveo je Nedović.
On je istakao i da je vrijeme da mlade generacije shvate i razumiju problem nuklearnog uticaja na budućnost, kao i da je zato važno da čuju svjedočanstva Hibakuša
Gostima su se u Galeriji solidarnosti obratili i predsjednica Eko centra “Delfin” Ljilja Radunović, direktor Luke Kotor Vasilije Kusovac i predstavnica Morskog Dobra Jelena Jelušić.
Projekat je podržala Opština Kotor i nevladina organizacija Eko centar “Delfin”.
PRAVILA KOMENTARISANJA
Komentari se objavljuju na portalu Skala radija. Odgovorni za sadržaj su isključivo autori napisanih komentara.
U komentarima je zabranjeno koristiti uvredljive riječi, psovke i klevete. Neće se objavit komentar koji sadrži ove elemente kao ni tekst komentara koji sadrži govor mržnje. Ukoliko se dogodi propust pa tekst bude objavljen, moderator je dužan da ga odmah ukloni čim ga primijeti ili mu neko skrene pažnju na sadržaj. Neprimjeren sadržaj će biti uklonjen a autor može biti prijavljen nadležnim organima.
Za eventualne primjedbe i sugestije mejl je [email protected].