10. kolo TPCFL: Petrovac – Grbalj 2:3

0

Fudbaleri Sutjeske i Grblja ostvarili su pobjede u 10. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Vodeća Sutjeka pobijedila je u Nikšiću podgorički Kom Eurozoks 4:0 i prednost u odnosu na najbliže pratioce uvećala na šest bodova.

Nikšićki tim do sedmog trijumfa vodili su Igor Ivanović u 34, Miloš Vučić u 41, Bojan Božović u 51. i Božo Marković u 72. minutu.

Grbalj je kao gost savladao Petrovac 3:2 i upisao treći trijumf ove sezone.

Do pobjede došao je golovima Hulijana Montenegra u 12, Petra Vukčevića u 32. i Marka Nikolića u 84. minutu.

Oba gola za Petrovac, koji je nakon poraza pred svojim naviijačima posljednji na tabeli, postigao je Stefan Đorđević u 25. i 36. minutu.

Mladost i Rudar igrali su u podgoričkom naselju Stari aerodrom neriješeno 1:1.

Pljevaljski tim poveo je golom Aleksandra Macanovića u 34.minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Stefan Cicmil u 38. minutu.

Golova nije bilo ni u duelu Zete i Dečića, koji su u Golubovcima igrali 1:1.

Domaćin je poveo golom Aldina Adžovića u 13. minutu.

Izjednačio je Sava Gardašević u 74. minutu i svom timu omogućućio da pobjegne sa posljednje pozicije na tabeli.

U premijernom meču ovog kola fudbaleri Iskre i Budućnosti igrali su u Danilovgradu 0:0.

Sutjeska je, nakon desetog kola, vodeći na tabeli sa 24 boda.

Budućnost je druga sa 18, dok je treća Zeta sa 16 bodova.

Po 13 bodova osvojili su Mladost i Grbalj.

U 11. kolu, u srijedu 18. oktobra, sastaće se: Sutjeska – Petrovac, Kom Eurozoks – Iskra, Budućnost – Zeta, Dečić – Mladost i Rudar – Grbalj.