10. kolo Druge crnogorske fudbalske lige: Jezero – Bokelj 1:1

0

Lider šampionata, kotorski Bokelj osvojio je samo bod, dok je ekipa Mladost Lješkopolja doživjela poraz u 10. kolu Druge crnogorske lige.

Bokelj je u Plavu igrao sa Jezerom neriješeno 1:1.

Kotorski tim poveo je golom Dejana Pepića u 14. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Božo Osmajlić u 54. minutu.

Mladost je u podgoričkom naselju Zlatica poražena od Koma 2:0.

Domaći tim do pobjede, treće ove sezone, došao je golovima Vula Vujačića u 12. i Sava Gardaševića u 90. minutu.

Poraz Mladosti iskoristilo je Igalo i pobjedom u gostima protiv Berana 2:0 preuzelo drugo mjesto na tabeli.

Do pobjede i drugog mjesta došlo je golovima Miloša Pavićevića u 33. i Bojana Kopitovića u 88. minutu.

Uoči duela u Beranama svečano je otvorena rekonstruisana istočna tribina Gradskog stadiona, kapaciteta pet hiljada mjesta.

Arsenal i bjelopoljsko Jedinstvo igrali su u Tivtu 0:0, dok je Otrant-Olympic u Ulcinju poražen od Dečića 2:1.

Domaćin je poveo golom Dragana Nikolića u 21. minutu.

Izjednačio je Rijad Pepić u 45, a pobjednika riješio Vladimir Savićević u 71. minutu.

Bokelj je, poslije desetog kola, prvi na tabeli sa 19 bodova.

Bod manje osvojilo je Igalo, trećeplasirana Mladost ima 17, a Arsenal na četvrtom mjestu 14 bodova.

U narednom kolu, 7. oktobra, sastaće se: Otrant-Olympic – Berane, Dečić – Arsenal, Jedinstvo – Kom, Mladost – Jezero i Bokelj – Igalo.